Dr. sc. Brian Willems

Dr. sc. Brian Willems je izvanredni profesor na Filozofskom fakultetu u Splitu gdje predaje književnost i na Umjetničkoj akademiji u Splitu gdje predaje teoriju filma. Njegove knjige su: Speculative Realism and Science Fiction (Edinburgh University Press, 2017.), Shooting the Moon (Zero Books, 2015.), Facticity, Poverty and Clones (Atropos Press, 2010.), Hopkins and Heidegger (Continuum, 2009.) i novela Henry, Henry (Zero Books, 2017.). Njegovi eseji su objavljeni u: Textual Practice, Science Fiction Studies, Film-Philosophy, Umjetnost riječi, Science Fiction Film and Television, Los Angeles Review of Books, Economic Science Fictions (Goldsmiths Press, 2017.), New Perspectives on Community and the Modernist Subject (Routledge, 2017.), Security and Hospitality in Literature and Culture (Routledge, 2016.), From A to <A> (University of Minnesota Press, 2010.), i drugi. Radio je kao gostujući profesor u SADu, Velikoj Britanji i kontintentalnoj Europi. Radio je kao kurator na multimedijalnim izložbama u Hrvatskoj i Sloveniji.

Od 2020. obavlja dužnost tehničkoga urednika Zbornika radova Filozofskoga fakulteta u Splitu.