Dr. sc. Bruno Ćurko

Dr. sc. Bruno Ćurko izvanredni je profesor na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Autor je niza članaka iz područja filozofije odgoja, filozofije s djecom, etičkog obrazovanja i kritičkog mišljenja. Sudjelovao je u deset EU projekata o etičkom obrazovanju, kritičkom razmišljanju i filozofiji s djecom. Autor je knjiga: Kritičko mišljenje u nastavi filozofije, etike i logike (HFD, 2017.), Umjetnost suhozida (s Darkom Tokićem, SŠ Obrovac, 2018.) i Mediteranski armerun – jadranske letere i litrati (hrvatski / engleski, sa Stipom Suraćem, Mala filozofija, 2019.). Koautor je dva udžbenika iz etike, filozofske slikovnice za djecu Filozofija – ma što pak je to? 13 priča o antičkim filozofima (s M. M. Škerbićem, Mala filozofija, 2019.). Koautor je pet različitih obrazovnih vodiča za učitelje u EU projektima. Urednik je tri filozofske knjige. Član je organizacijskog odbora nekoliko različitih konferencija, predsjednik Programskog odbora simpozija Hrvatska filozofija i kultura interakciji i kontekstu (od 2016. do danas). Voditelj je hrvatske delegacije na Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi (od 2007. do danas). Sudjeluje na više od 60 konferencija diljem Europe, Kine i Južne Koreje. Od 2009. Bruno je održao više od 1000 radionica s djecom (PwC).